Черноломец (Попово) хлъзна Лудогорец III накрая и затегна възела за второто място

Черноломец (Попово) победи у дома Лудогорец III (Разград) с 1:0. Двубоят от 24-ия кръг на Североизточната Трета лига е дербито за второто място в класирането. Опитният Беадир Беадиров нанесе победния удар в даденото от съдията продължение. Ветеранът беше най-съобразителен в настаналата суматоха пред разградската врата и насочи топката в мрежата. Заслужен успех за домакините. Те имаха още шансове за попадения, но пред голлинията на гостите беше блестящия в този мач Пламен Пепеляшев. Той спаси всичко с изключение на късния гол.

Битката за вицешампион на Североизток е в Попово

В 35-ата минута не допусна лидерът на Черноломец Тихомир Кънев да му вкара дузпа. Нападателят имаше и други шансове за попадение, както и съотборника му Радослав Матеев. Най-добрата възможност за разградчани беше в 60-ата минута, когато техен футболист стреля опасно, но топката премина над вратата. Този резултат събра двата отбора на второто място в класирането. До края на първенството има още два кръга. Поповци обаче имат и отложен двубой като гост на Черноморец (Балчик).