Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Черноломец (Попово) спечели във Варна и вече е втори на Североизток

Черноломец (Попово) победи с 2:1 във Варна втория отбор на Спартак. Двубоят е от 25-ия кръг на Североизточната Трета лига. Успехът изкачи поповци на второто място в класирането. Стана интересен мач, а головете паднаха от дузпи. Пред първото полувреме никой не взе превес.

Димитър Трендафилов: Очаквам здрава битка

Севастиан Георгиев от домакините на два пъти излезе по диагонал срещу Димитьр Пантев, но стреля слабо. Тихомир Кънев пък отправи два удара към отсрещната врата. Най-интересни бяха заключителните 22 минути. Първо Кънев откри резултата от дузпа. Същото стори и варненския капитан Янаки Смирнов в 85-ата минута, след като Александър Янчев беше спрян с нарушение.

Илиян Станчев: Свикнахме да играем под напрежение

После Иван Атанасов фаулира влезлия като резерва Пламен Иванов и Беадир Беадиров донесе победата от бялата точка. Веднага след неговото попадение спартаковци тръгнаха да търсят изравнителен гол и оголиха тила си. Десислав Петков обаче не успя да вкара трети гол за гостите.