Голово шоу в Добрич

Десет гола, два червени картона и домакинска победа – 6:4 за Рилци в Добрич над Доростол (Силистра). Двубоят е от 23-ия кръг на Североизточната Трета лига. Заслужен успех за селекцията на Валентин Пейчев. Той можеше да е по-изразителен. Вихрено начало на домакините, като още при една от началните атаки, състезател на гостите игра с ръка, но рефера не отсъди дузпа. Стори го все пак в 6-ата минута и Дейвид Венциславов откри головата сметка на Рилци. Той удвои в средата на полувремето. Георги Георгиев пък направи преднината класически, секунди преди почивката.

Доростол не се счита, за фаворит срещу Рилци

Второто полувреме също започна интригуващо. Само за 180 секунди Живодар Владев и Георги Георгиев доведоха нещата до 5:0 в 55-ата минута. Секунди по-късно таранът на силистренци Сонер Хюсеин върна един гол. Диан Минчев обаче реализира за добричлии в 63-ата минута. След шестото попадение треньора на Рилци извърши пет смени. Това обаче се отрази негативно, особено в края на мача, когато за 7 минути Николай Николаев, Симеон Симеонов и пак Хюсеин направиха загубата си прилична. В последните секунди Хюсеин и Здравко Серафимов се сблъскаха и рефера ги отстрани с червени картони.