Льовен допусна обрат срещу последния, Малинов не игра заради контузия

Льовен загуби с 1:3 гостуването си на Беершот от 23-ия кръг на първенството на Белгия. Гостите първи откриха резултата, но допуснаха обрат и си тръгнаха с наведени глави. Българският национал Кристиян Малинов не бе в групата за този мач заради контузия.

Льовен поведе още 8-ата минута на двубоя с гол на Сийбе Шрайверс. Още до края на първата част обаче домакините обърнаха нещата в своя полза след точни изстрели на Маурисио Лемос в 24-ата и Йорен Дом в 38-ата минута. Ян Ван ден Берг в 90-ата минута окончателно сложи точка на спора в полза на Беершот.

След тази загуба Льовен вече е 13-и с 26 точки. Беершот пък записа ценен успех в битката за спасение, но има още доста работа, като остава на дъното с 12 точки.