Отборът на Малинов остава близо до опасната зона

Льовен загуби с 1:2 визитата си на Кортрийк и не успя да се изкачи в средата на класирането на белгийската Юпилер Лига. Кристиян Малинов беше титуляр за гостите и остана на терена до 72-ата минута. Появилият се на неговото място Джеси Секидика вкара за 1:1, но в края Кортрийк измъкна победата.

Двубоят стартира с директен червен картон за Анте Палаверса от домакините още в 3-ата минута. В 39-ата обаче и Сори Каба от Льовен беше изгонен. Кортрийк откри с попадение на Трент Сейнсбъри в 63-ата минута, а Секидика изравни секунди, след като замени Малинов. Победата на домакините донесе Фаиз Селемани в 89-ата минута.

Победа обаче постигна Димитър Велковски. Българският защитник игра цял мач при победата на Серкъл Брюж с 2:1 като гост на Сент Трюйден. Едгарас Уткус и Раби Матондо вкараха головете за "зелено-черните", а в края Матондо получи и червен картон. Попадението за Сент Трюйден реализира Кристиан Брюлс от дузпа.

В късния мач днес Андерлехт разгроми с 4:0 новака Серен и заема пето мястов класирането с 31 точки. Води Унион Сж с 37 точки, пред Антверп и Брюж с по 33. Серкъл брюж е 16-и с 19 точки, а Льовен има 20 и е на 14-а позиция.