Малинов с цял мач, отборът му прекъсна лоша серия

Българският национал Кристиян Малинов игра цял мач за Льовен при победата с 2:1 над Стандард (Лиеж) в 20-ия кръг на белгийската Юпилер лига. Тимът на бившия халф на ЦСКА-София беше в серия от три поредни загуби, но успя да вземе ценни 3 точки, с които се изкачи на 13-о място в класирането.

И двата гола за Льовен паднаха преди почивката и бяха дело на Матийо Мертенс след асистенции на Ксавие Марсе. Между попаденията за домакините гол на Стандард беше отменен заради засада. Гостие намалиха чак в добавеното време на мача чрез Колинс Фаи.

В голямото дерби на белгийския футбол Брюж и Андерлехт направиха 2:2. До почивката Брюж водеше с гол на Шарл де Кетелар, но през второто полувреме младият тим на Андерлехт показа зъби. Гостите сътвориха обрат с попадения на Франсис Амузу (73') и Уесли Худ (80'), а Ханс Ванакен спаси точката за Брюж в 85-ата минута.

След мача наставникът на Андерлехт Венсан Компани се оплака, че той и футболистите му са били обиждани от публиката на домакините на расистка основа. Това беше и причината легендата на Манчестър Сити да не се яви на пресконференцията.

"Много съм ядосан. Трудно ми е да се примиря със случилото се. Хората, които феновете на Брюж обиждаха, са направили много за страната ни. Ние просто дойдохме, за да играем футбол. Сега искам колкото се може по-бързо да се прибера вкъщи и да бъда с близките си", заяви Компани.

Начело в Белгия продължава да е новакът Унион СЖ с 48 точки, следван от Брюжс 40, Антверп с 37 и Андерлехт с 35. Серкъл Брюж на Димитър Велковски е на 14-о място с 22 точки - една по-малко от Льовен на Малинов.