Льовен с Малинов не оказа съпротива на шампиона Брюж

Льовен допусна трета поредна загуба в първенството на Белгия и продължава да е в непосредствена близост до зоната на изпадащите. Отборът на Кристиян Малинов не успя да се противопостави на шампиона Брюж и отстъпи с 1:4. Българският национал беше титуляр за домакините и остана на терена до 83-ата минута.

Ноа Ланг вкара първия гол за Брюж в 26-ата минута, а истинската разлика в класите си пролича след почивката. Шарл де Кеталар и Рууд Ворлмер решиха всичко с попадения в рамките на пет минути между 67-ата и 72-ата, а Де Кетелар довърши Льовен с точен изстрел четвърт час преди края. Почетния гол за домакините бе дело на Матийо Мертенс (85').

Брюж е втори в класирането с 39 точки, а начело продължава да е новакът Унион СЖ, който след победата с 2:0 над Зюлте Варегем има 43 точки. Най-зрелищен беше мачът между Мехелен и Гент, спечелен от домакините с 4:3. Двата тима делят шестата позиция с по 30 точки. Льовен на Малинов е 15-и с 20 пункта, а Серкъл Брюж на Димитър Велковски има 22.