ЧФР Клуж подобри 56-годишен рекорд, лош кръг за българите

Шампионът на Румъния ЧФР Клуж прави невероятен сезон в местното първенство. Тимът на Дан Петреску победи гостуващия Арджеш с 1:0 и продължава да е убедителен лидер в класирането, а освен това не няма допуснат гол в продължение на 845 минути и подобри досегашния рекорд на Рапид (Букурещ) от 1965 година.

Срещу Арджеш единственото попадение отбеляза Габриел Дебелю. Хърватският нападател беше точен в 72-ата минута. Две минути по-късно ЧФР прати в историята рекорда на Рапид от 828 поредни минути без получен гол. За гостите титуляр беше Мартин Райнов.

В ранния неделен двубой Академика (Клинчени) отстъпи с 0:1 на Киндия (Търговище). Георги Пашов игра цял мач за домакините, а Асен Чандъров остана на пейката. Попадението за Киндия вкара Кристиан Негуц в 83-ата минута. След загубата Академика продължава да заема последното 16-о място с 11 точки, а на 15-а позиция е Динамо (Букурещ) с 15.

ФКСБ изостана с още 2 точки от ЧФР Клуж, след като стигна само до нулево равенство в гостуването на Сепси. За домакините не играха Радослав Димитров и Цветелин Чунчуков. Техният тим е 10-и в класирането с 26 точки. ФКСБ е втори с 47 - с 10 по-малко от ЧФР. третият Волунтари има 37 точки.

Снимки: prosport.ro