Обрат в края лиши Динамо (Б) от втора поредна победа

Динамо (Букурещ) имаше шанс за първи път през сезона да запише две поредни победи в първенството и да се отдалечи от последното място в класирането, но по много наивен начин допусна обрат при гостуването си на Миовени. Срещата завърши 2:1 за домакините, които вкараха и двата си гола в добавеното време.

Пламен Илиев беше титуляр за "червените кучета". Българският страж беше избран за най-добър вратар на изминалия кръг след победата с 1:0 над Киндия (Търговище), но днес не успя да помогне на тима си. Той направи дузпата, от която Миовени изравни, а след това нямаше шанс при удара на Богдан Русу, осигурил успеха на домакините.

Динамо излезе напред в резултата в 62-ата минута, когато Деян Сореску се разписа от дузпа. Последва натиск на Миовени, но Пламен Илиев се прояви с няколко добри намеси. В първата минута на добавеното време обаче българският национал фаулира Русу в наказателното поле, а Йонуц Радеску изравни от бялата точка.

Това не беше всичко, защото в 96-ата минута защитата на Динамо се провали и подари победата на съперника. Лошо изчистена топка попадна на крака на Русу, който с левия крак стреля точно до гредата и не остави шансове на Илиев.

Това беше десета загуба за "червените кучета" от 10 гостувания. В класирането тимът на Мирча Редник е на предпоследното 15-о място с 12 точки. На дъното е Академика (Клинчени) с 11.

Снимка: prosport.ro