Чунчуков и Ради Димитров играха при победа срещу тима на Хаджи

Сепси продължава със силните си представяне в края на годината. Отборът на Радослав Димитров и Цветелин Чунчуков победи с 1:0 гостуващия Фарул (Констанца) и се изкачи на 7-о място в класирането на румънското първенство. Димитров беше титуляр, но в края на първото полувреме се контузи и отстъпи мястото си на Аднан Аганович. Чунчуков пък влезе като резерва в 70-ата минута.

Гола за домакините вкара Богдан Митреа от дузпа в 7-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на вратаря Михай Айоани срещу Николае Паун и предизвика гнева на треньора на Фарул Георге Хаджи. Ветеранът Митреа стреля ниско до дясната греда и даде аванс на Сепси. След почивката гостите се активизираха, но така и не успяха да стигнат до гол.

Сепси заема 10-о място в класирането с 24 точки и няма загуба в 6 поредни шампионатни мача. Фарул е 7-и с 29 точки. Води шампионът ЧФР Клуж, следван ФКСБ и Волунтари.

В последните два кръг преди зимната пауза Сепси ще играе като гост на Арджеш и на свой терен срещу ФКСБ.

Снимка: prosport.ro