Без победител между отборите на Райнов и Чунчуков

Арджеш и Сепси завършиха 1:1 в среща от междинния 20-и кръг в румънската Лига 1. Мартин Райнов беше титуляр за домакините и игра през всичките 90 минути. Цветелин Чунчуков започна за Сепси, но беше сменен през второто полувреме, а Радослав Димитров не беше в групата за двубоя.

Арджеш излезе напред още във 2-ата минута с гол на Йонуц Шербан. Халфът овладя топката след добра изява на Джафар Ариас и технично преодоля стража на гостите Роланд Никзули. След почивката Сепси заигра по-офанзивно и стигна до равенството благодарение на Виталие Дамашкан. Той се разписа в 77-ата минута след хубав финт в наказателното поле и точен удар с левия крак.

В другите мачове днес Ботошани надви с 2:1 Газ Метан, а в столичното дерби между ФКСБ и Рапид (Букурещ) завърши с победа на домакините - 3:1. До 93-ата минута резултатът бе 1:1, но Флорин Танасе реализира дузпа, с която сломи съпротивата на Рапид, а в последните секунди се разписа и Янис Стойка. Жуниор Мораиш от гостите получи червен картон в 76-ата минута.

Водач в класирането е шампионът ЧФР КЛуж с 51 точки, следван от ФКСБ с 46, Волинтари с 34 и Ботошани с 33. Арджеш е на 8-о място с 28 точки, а Сепси е на 10-а позиция с 25, но няма загуба в 7 поредни мача.

Снимки: prosport.ro