Гент обърна отбора на Велковски

Димитър Велковски влезе като резерва за Серкъл Брюж в гостуването на Гент от 9-ия кръг на белгийското първенство. Българският защитник се появи в 86-ата минута на мястото на Александре Корин. Началото беше добро за Серкъл и в 38-ата минута Алехандро Милан откри резултата от дузпа. След почивката обаче Жулиен де Сарт и Дарко Лемаич вкараха головете, с които Гент спечели с 2:1 и се придвижи на 13-о място в класирането. Серкъл Брюж е 16-и с 8 точки, колкото има и Льовен на Кристиян Малинов.

Андерлехт навакса пасив от две попадения при гостуването си на Остенде - 2:2. Махтар Гай вкара головете за домакините, а ситуацията за Андерлехт се влоши още повече с червения картон на Кристиан Куаме в 47-ата минута. Джошуа Зиркзее върна интригата в 64-ата минута, а в 82-ата Бенито Раман донесе точката на гранда от Брюксел.

Генк разгроми с 3:0 новака Серен с хеттрик на Пол Онуачу. Нигериецът пропусна дузпа в 34-ата минута, но в края на полувремето заби два гола във вратата на гостите, а в 49-ата минута окончателно уби интригата. Генк е трети със 17 точки, колкото имат още Ойпен и Антверп, а начело е шампионът Брюж с 18.