Льовен и Малинов взеха точка от лидера в Белгия

Отборът на Льовен взе точка в гостуването си на водача във временното класиране в първенството на Белгия - Брюж. Срещата завърши при резултат 1:1, като гостите дори могат да съжаляват, че не стигнаха до победата, след като първи поведоха в резултата. Българският национал Кристиян Малинов бе титуляр за Льовен, но получи жълт картон и бе заменен малко преди края на двубоя.

Гостите поведоха в 42-ата минута с попадение на Дженк Йозкаджар. Брюж обаче се добра до изравняване в 77-ата минута след точен изстрел на Клинтон Мата.

След това равенство Брюж е начело в класирането с 18 точки, но и мач повече в актива си, така че през уикенда може и да бъде изместен от първата позиция от втория Роял Юнион, който е с две точки по-малко. Льовен остава на предпоследното 17-о място с 8 спечелени точки.