Льовен изпусна Андерлехт, Малинов не игра

Льовен пропусна страхотен шанс да победи гранда Андерлехт като гост. Срещата от 13-ия кръг на първенството на Белгия завърши при резултат 2:2, като бе изключително драматична до последната секунда. Българският халф Кристиян Малинов не се появи в игра за гостите.

Льовен поведе рано с два гола, дело на Сори Каба в 6-ата и Матийо Мертенс в 15-ата минута.

Андерлехт върна едно попадение в 40-ата минута чрез Джошуа Зиркзее.

След това още един гол на домакините не бе признат заради засада, а в 70-ата минута те останаха в намален състав, след като Мурийо бе изгонен от игра.

Дори и с човек по-малко обаче Андерлехт се добра до изравняване в 4-ата минута на добавеното време с втори гол на Зиркзее.

Въпреки това Льовен имаше шанс да стигне до победата в 97-ата минута, когато получи дузпа в своя полза, а Маджийд Ашимеру също получи червен картон. Каба обаче прорусна от бялата точка и така мачът завърши без победител.

След това равенство Андерлехт е на 6-ото място в класирането с 21 точки. Льовен пък се намира на 14-ата позиция с 14 точки. Водач е Роял Юнион с 28 точки.