Льовен мачка без Малинов

Отборът на Льовен записа изразителна победа с 4:1 в домакинството си на Сент Трюйден от 12-ия кръг в първенството на Белгия. Интересното е, че и петте попадения в мача паднаха в последния половин час. Българският халф Кристиан Малинов обаче остана на пейката и не влезе в игра.

Льовен поведе в резултата в 60-ата минута с гол на Каба, но само три минути по-късно Лавали изравни.

Домакините обаче бързо си върнаха преднината в 67-ата минута чрез Шрайверс, а след това отново Каба в 78-ата и Мертенс в 82-ата минута решиха всичко за крайното 4:1.

С тази победа Льовен излезе на 15-ата позиция в таблицата с 13 точки. Сент Трюйден пък се намира на 12-ото място с 15 точки.