Отборът на Стаматов продължава похода си към елита

Оренбург вече има аванс от 4 точки на върха в класирането на ФНЛ. Без българския защитник Матео Стаматов отборът на Марсел Лика победи с 2:1 като гост Велес (Москва) и се възползва от грешната стъпка на основния си конкурент Торпедо (Москва), който направи нулево равенство със СКА-Хабаровск.

Оренбург беше по-добрият тим и поведе в началото на второто полувреме с гол на Владимир Сичевой. Артур Галоян изравни в 65-ата минута, но в 85-ата отново Сичевой осигури победата на Оренбург. При 1:1 Жоел Фемейе от гостите пропусна дузпа.

Оренбург има 50 точки, следван от Факел (Воронеж) с 46 и Торпедо с 44. В следващия кръг Оренбург ще гостува на Акрон.