Стаматов дебютира в Русия с разгромна победа (видео)

Бившият защитник на Левски Матео Стаматов изигра първия си официален мач за Оренбург. 22-годишният българин влезе като резерва при домакинската победа над Металург (Липецк) с 4:0 в среща от втория кръг на руската ФНЛ. Това беше втори пореден успех за Оренбург с този резултат и тимът на Марсел Лика оглавява класирането с 6 точки и голова разлика 8:0.

Стаматов се появи в 64-ата минута на мястото на Николай Титков. По това време домакините вече водеха с 3:0 след попадения на Дмитрий Воробьов, Михаил Сиваков и Николай Прудников. До края Оренбург вкара още един гол, дело на Жоел Фамайе от дузпа в 83-ата минута. Ганаецът можеше да се разпише още веднъж от бялата точка в добавеното време, но пропусна.

Стаматов премина в Оренбург като свободен агент, след като разтрогна договора си с Левски. Неговият нов тим завърши миналия сезон във ФНЛ със серия от 8 поредни победи и зае второ място в крайното класиране, но не получи лиценз за Премиер лигата.

Единственият друг отбор с пълен актив от 6 точки след втория кръг е Торпедо (Москва). Днес торпедовци се наложиха с 2:0 над втория тим на Спартак (Москва).