Оренбург на Стаматов се задържа в челото

Оренбург постигна трета поредна победа във ФНЛ - второто ниво на футбола в Русия. На стадион "Газовик" отборът на Марцел Личка надви с 1:0 Акрон (Толиати) и продължава да е сред първите три в класирането.

Бившият защитник на Левски Матео Стаматов беше титуляр за домакините и остана на терена през всичките 90 минути. Гола за Оренбург вкара Андрей Малих в 58-ата минута.

Начелов таблицата е Торпедо (Москва) с 19 точки, а Оренбург и факел (Воронеж) имат по 16. В следващия кръг тимът на Стаматов ще посрещне Нефтехимик, а преди това ще гостува на Динамо (Ставропол) за Купата на Русия.