Оренбург загуби дербито на върха, Стаматов сменен

Оренбург пропусна възможността да оглави еднолично класирането в руската ФНЛ. Отборът на Матео Стаматов загуби с 1:2 дербито срещу другия основен фаворит за промоция Торпедо (Москва) и изостана с 3 точки от столичния тим. Стаматов беше титуляр и остана на терена до 80-ата минута.

Торпедо поведе с гол на Мухамад Султанов в 10-ата минута и този резултат се запази до смяната на Стаматов. Секунди след това отново Султанов беше точен за 2:0, а гостите намериха сили само за почетно попадение, дело на Юрий Ковальов.

В края Олег Кожемякин от Торпедо получи червен картон, но отборът му удържа победата и прекъсна серията си от три поредни равенства.