Стаматов с едно полувреме при равенство на Оренбург

Българският защитник на Оренбург Матео Стаматов игра 45 минути при равенството 1:1 срещу Балтика в третия кръг на ФНЛ. Бившият футболист на Левски се появи на почивката, заменяйки Николай Прудников.

Ян Казаев даде преднина на домакините от Калининград в 30-ата минута, но Оренбург изравни в самия край на първото полувреме с гол от дузпа на Жоел Фамайе. За нарушението, довело до наказателния удар, Артьом Макарчук получи втори жълт картон и Балтика доигра мача в намален състав.

Стаматов дебютира в Русия с разгромна победа (видео)

След почивката Оренбург не можа да материализира надмощието си и допусна първа грешна стъпка през сезона, след като в предишните два кръга записа победи с по 4:0. Тимът на Стаматов е втори в класирането със 7 точки, колкото има и Факел (Воронеж), а лидер с пълен актив от 9 точки е Торпедо (Москва).