Марек излъга Сливнишки герой след страхотен обрат

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) се поздравиха с втора победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Воденият от Найден Найденов тим направи страхотен обрат и надделя драматично като гост над Сливнишки герой (Сливница) с 3:2 (19:25, 19:25, 25:20, 25:21, 16:14) в среща от 4-ия кръг на шампионата, играна тази вечер в зала "Арена Сливница".

10 Efbet Супер Волей: Сливнишки герой (Сливница) - Марек Юнион Ивкони (Дупница)

Така дупничани имат 2 победи, 2 загуби и 6 точки във временното класиране, с колкото са и Монтана, Дунав (Русе) и Добруджа 07 (Добрич). Сливнишки герой пък е с 4 точки след 1 победа и 2 загуби, но и мач по-малко. В следващия 5-и кръг Марек трябва да приеме Хебър (Пазарджик), но най-вероятно този мач ще бъде отложен заради участието на "тигрите" в Шампионската лига. Сливничани пък ще гостуват на Локомотив (Пловдив). Този мач е в петък (12 ноември) от 18,00 часа.

В първия гейм домакините от Сливнишки герой доминираха изцяло и поведоха закономерно след 25:19. Впоследствие ролите се размениха, дупничани поеха инициативата във втората част, като поддържаха темпото през повечето време. След 18-а точка обаче момчетата на Стоян Стоев отново взеха водачеството и в крайна сметка увеличиха аванса си на 2:0 след ново 25:19. Двата тима бяха равностойни в началото на третия гейм, след което Марек заигра по-добре в атака и на блокада и намали пасива си след 25:20.

Сливничани поведоха в четвъртия гейм с 3:1 и 6:4, но след това воденият от Найден Найденов отбор отново взе превес и изравни резултата след 25:21. Така мачът влезе в тайбрек. В него домакините от Сливнишки герой доминираха, но след 14:10 Марек сътвори обрат. Атака на Ивайло Дамянов и четири поредни аса на Цветелин Цветанов донесоха победата на дупничаните за 16:14 и крайното 3:2.

Цветанов бе и най-полезен за Марек с 20 точки (1 блок, 4 аса, 47% ефективност в атака и 36% позитивно посрещане - +8) за победата. Светослав Иванов добави още 19 точки (2 блока, 50% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане - +8) за успеха.

За тима на Сливнишки герой Ерик Стоев се разписа с 21 точки (5 аса!, 1 блок, 54% ефективност в атака и 34% позитивно посрещане - +5). Опитният ветеран Костадин Стойков добави 18 точки (1 блок и 47% ефективност в атака - +12), но и това не помогна за победа.

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ (СЛИВНИЦА) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 2:3 (25:19, 25:19, 20:25, 21:25, 14:16)

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: Стоил Палев 5, Костадин Стойков 18, Ерик Стоев 21, Методи Ананиев 14, Павел Душков 6, Георги Левенов 9 - Георги Митов-либеро (Теодор Манчев 1, Валери Тодоров, Иван Тасев 2)

Старши треньор: СТОЯН СТОЕВ

МАРЕК: Стефан Узунов 4, Димитър Дулчев 13, Цветелин Цветанов 20, Светослав Иванов 19, Любчо Янков 9, Ивайло Дамянов 12 - Димитър Механджийски-либеро (Георги Бъчваров, Лука Костик)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.

СНИМКИ: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg