Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Левски срази Марек в Дупница

Волейболистите на Левски София прекъснаха негативната си серия в първенството при мъжете - Efbet Супер Волей, след като се наложиха над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:22, 20:25, 25:19, 25:21) в среща от трети кръг, изиграна в Дупница.

16 Марек Юнион Ивкони - Левски

"Сините" са осми във временното класиране с 4 точки (1 успех, 2 поражения). Марек е седми със същия актив и баланс.

Двата отбора тръгнаха равностойно в срещата, като положението се запази до деветата точка. Впоследствие домакините се откъснаха и поведоха, но след 15:13 се получи разколебаване и играта отново тръгна точка за точка. В ключовите моменти атаката на гостите заработи по-добре и излязоха напред в резултата.

Във втората част столичани взеха превес рано и запазиха преднината си до средата, след което бяха настигнати от дупничани. Волейболистите на Найден Найденов поеха инициативата и след 20-та точка не оставиха повече шансове на противника. Така резултатът бе изравнен.

Третият гейм протече идентично на първия, но доминацията на левскарите започна доста по-рано, като играта им бе по-категорична. Момчетата на Андрей Жеков спечелиха убедително частта и си върнаха водачеството.

В решителната четвърта част от двете страни на мрежата борбата бе за всяка топка и всяка точка (7:7), но левскарите набраха инерция и взеха нещата в свои ръце, като не позволиха на противника да ги преодолее. Така столичани записаха първата си победа след 25:21 и крайното 3:1 гейма.

Най-резултатен бе Светослав Гоцев със 17 точки (1 ас, 4 блокади). Капитанът Боян Йорданов добави 16 точки (1 блок). Гордан Люцканов добави 13 точки (1 ас).

За Марек Цветелин Цветанов приключи със 17 точки (1 ас, 3 блокади), Димитър Дулчев добави 14 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) – ЛЕВСКИ СОФИЯ 1:3 (22:25, 25:20, 19:25, 21:25)
МАРЕК: Стефано Узунов 1, Димитър Дулчев 14, Светослав Иванов 13, Цветелин Цветанов 17, Любчо Янков 8, Ивайло Дамянов 7 – Димитър Механджийски-либеро (Лука Костик 2)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ
ЛЕВСКИ: Владимир Станков 2, Боян Йорданов 16, Самуил Вълчинов 12, Гордан Люцканов 13, Светослав Гоцев 17, Николай Захариев 9 – Владислав Иванов-либеро (Владимир Гърков 1, Венислав Антов)
Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ.