Добруджа с безпроблемна победа над Раковски

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) постигнаха втора победа в Efbet Супер Волей. Воденият от Лазар Лазаров тим надигра безпроблемно у дома новака Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (25:12, 25:23, 25:15) в мач от 4-ия кръг на шампионата, игран тази вечер пред едва около 100 зрители в зала "Добротица".

По този начин добричлии имат 2 победи, 2 загуби и 6 точки, колкото имат и отборите на Монтана и Дунав (Русе). Раковски пък продължава без победа в първенството, като е на последното място с 4 загуби до момента. В следващия 5-и кръг Добруджа гостува на вицешампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а севлиевци са гости на ЦСКА. И двете срещи са в петък (12 ноември) съответно от 18,30 и 18,00 часа.

Домакините от Добруджа доминираха изцяло в първия и третия гейм, като не дадоха особена възможност за съпротива на гостите от Севлиево. По-оспорвана бе играта само във втората част, в която Раковски тръгна поведе с 3:0 и запази предимството си до 8:6. Впоследствие играта продължи точка за точка до 18:18, след което добричлии взеха крехка преднина за 25:23.

Най-резултатен за Добруджа бе Калоян Канев с 13 точки (1 ас и 71% ефективност в атака - +13), а Златко Кьосев се отчете с още 11 точки (73% ефективност в атака и 75% позитивно посрещане - +9) за победата. За тима на Раковски Атанас Цветанов завърши с 10 точки.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - РАКОВСКИ 1964 (СЕВЛИЕВО) 3:0 (25:12, 25:23, 25:15)

ДОБРУДЖА 07: Христо Енков, Калоян Канев 13, Златко Кьосев 11, Явор Генов 8, Светослав Арнаудов 6, Георги Чалъков 6 - Николай Тодоров-либеро (Живодар Иванов 1, Александър Кордев 3, Николай Манчев, Димитър Василев 1, Самуил Василев-либеро)

Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ

РАКОВСКИ 1964: Красимир Димитров 1, Алекс Николов 8, Атанас Цветанов 10, Веселин Илиев 3, Дамян Огнянов 3, Владимир Христов 5 - Антонио Иванов-либеро (Андрей Русков)

Старши треньор: СТЕФАН ГАНЧЕВ.