Монтана удари Добруджа за първата си победа в Efbet Супер Волей

Волейболистите на Монтана постигнаха първата си победа през новия сезон в Efbet Супер Волей. Момчетата на треньора Даниел Пеев удариха у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:17, 25:17, 25:21) в среща от междинния 3-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Младост".

20 Монтана - Добруджа 07

По този начин двата тима имат по 1 победа, 2 загуби и 3 точки във временното класиране. В следващия 4-и кръг Монтана е отново домакин, но на Ботев (Луковит), докато добричлии приемат новака Раковски 1964 (Севлиево). И двата мача са в събота (6 ноември) от 18,00 часа.

Изпълнени с огромно желание за себедоказване домакините от Монтана контролираха играта в по-голямата част на срещата и не позволиха на добричлии да направят нещо повече. Разликата дойде от по-голямата успеваемост в атака на монтанчани, като диагоналът Жулиен Георгиев направи страхотен мач. Другата разлика бе сервиса, като домакините затрудниха максимално посрещането на съперника. В крайна сметка монтанчани показаха добра игра и стабирност, и изковаха крайната победа само за 75 минути игра.

Над всички за Монтана беше бившият играч на Добруджа Жулиен Георгиев със 17 точки (1 блок, 1 ас и 63% ефективност в атака) за победата. Мартин Кръстев добави още 10 точки (3 блока и 64% ефективност в атака) за успеха.

За добричлии игралият само в първите два гейма Георги Михалев реализира скромните 9 точки (1 блок и 44% ефективност в атака).

МОНТАНА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (25:17, 25:17, 25:21)

МОНТАНА: Максимилиан Талер 3, Жулиен Георгиев 17, Радослав Попов 8, Димитър Калчев 8, Стефан Чавдаров 7, Мартин Кръстев 10 - Мартин Божилов-либеро (Методи Методиев-либеро)

Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ

ДОБРУДЖА 07: Николай Манчев 1, Георги Михалев 9, Явор Генов 6, Златко Кьосев 4, Светослав Арнаудов 2, Александър Кордев 6 - Николай Тодоров-либеро (Калоян Канев 2, Георги Чалъков, Христо Енков, Димитър Василев 1, Самуил Василев-либеро)

Старши треньор:ЛАЗАР ЛАЗАРОВ.

Снимки: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg