Национална лига футзал: Левски - Черно море

Добруджа надигра Дунав в Русе за първата си победа

Волейболният тим на Добруджа 07 (Добрич) се поздрави с първата си победа за новия сезон в Efbet Супер Волей. Момчетата на Лазар Лазаров надиграха като гост Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:23, 25:23) в среща от 2-ия кръг, играна тази вечер в зала "Дунав".

Така добричлии имат 1 победи, 1 загуба и 3 точки, с колкото е и Дунав. В следващия 3-и кръг Добруджа ще гостува на Монтана, докато русенци са гости на новака Сливнишки герой (Сливница). И двата мача са във вторник (2 ноември) съответно от 18,30 и 17,00 часа.

Добруджа тръгна силно в първия гейм на срещата и поведе с 4:1. В следващите минути възходящата линия се запази, като се оформи повече от стабилна преднина. Домакините от Дунав наваксаха част от разликата, но не бе достатъчно - 25:18 и 1:0 за добричлии. Във втората част двата тима бяха равностойни до 9:9. След това Дунав се мобилизира и успя да се откъсне, но не можа да стигне до положителен развой. Добруджа изравни и обърна, след което затвори с минималното 25:23. Добричлии поведоха и в третата част, но след 12-та точка играта продължи равностойно. Добруджа отново пое инициативата и не допусна обрат, въпреки напора на русенци - ново 25:23 и 3:0.

Най-полезни за Добруджа станаха Явор Генов (1 блок, 63% ефективност в атака и 83% позитивно посрещане) и Златко Кьосев (1 блок, 1 ас, 52% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) с по 13 точки за победата.

За тима на Дунав Петър Христосков реализира 15 точки (2 аса и 57% ефективност в атака).

ДУНАВ (РУСЕ) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (18:25, 23:25, 23:25)

ДУНАВ: Стилиян Асенов, Петър Христосков 15, Ангел Павлов 9, Христо Костов, Стивън Димитров 7, Борислав Манолов 4 - Атанас Митев-либеро (Стефан Иванов 10, Георги Георгиев)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ

ДОБРУДЖА 07: Николай Манчев 2, Георги Михалев 12, Явор Генов 13, Златко Кьосев 13, Светослав Арнаудов 5, Александър Кордев 9 - Самуил Василев-либеро (Димитър Василев)

Старши треньор: ЛАЗАР ЛАЗАРОВ.

Снимка: ВК Добруджа 07