Пирин с втора победа в Efbet Супер Волей след обрат над Монтана, супер Спас Байрев с 37 точки

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) записа втора поредна победа през новия сезон в Efbet Супер Волей. Възпитаниците на играещият треньор Благовест Катранджиев обърнаха и надиграха у дома Монтана с 3:1 (21:25, 28:26, 28:26, 25:23) в мач от 2-ия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Септември".

По този начин разложани имат 2 победи от 2 мача и 5 точки, с колкото е и вицешампиона Нефтохимик 2010 (Бургас). За Монтана това пък беше втора поредна загуба. В междинния 3-и кръг Пирин е отново домакин, именно на бургазлии, докато монтанчани ще приемат Добруджа 07. Срещите са във вторник (2 ноември) съответно от 18,00 и 18,30 часа.

Волейболистите на Монтаха имаха водеща роля през почти целия първи гейм и поведоха в мача без особени усилия след 25:21. Монтанчани тръгнаха силно и във втората част и доминираха напълно до 14:10. Постепенно играчите на Даниел Пеев намалиха темпото и това повлия на резултата. Двата отбора "се сбориха" и вкараха интрига, като до края лидер нямаше. Домакините от Пирин успяха да се преборят и да изравнят резултата след 28:26.

В третата част Монтана отново поведе с 3:0, но позволи на Пирин да прекъсне серията. След 6-ата точка разложани обърнаха, положението обаче не се запази дълго и последва нова размяна на ролите. Играта на амплитуди продължи до края, като двата тима се бориха за всяка топка и всяка точка, но в крайна сметка от Пирин показаха по-здрави нерви и силен дух и измъкнаха успеха след четири геймбола и ново 28:26. Решителният четвърти гейм започна под диктовката на Монтана. До средата те отново доминираха, последва серия на домакините и обрат. Интрига имаше за пореден път, но волейболистите на Пирин взеха своето, като не допуснаха да бъдат пречупени - 25:23 и 3:1.

Страхотен мач за Пирин изигра диагоналът Спас Байрев, който заби фантастичните 37 точки (5 аса!, 3 блока и 54% ефективност в атака) за победата.

За гостите от Монтана Жулиен Георгиев реализира 19 точки (3 блока и 43% ефективност в атака). Радослав Попов (48% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) и Мартин Кръстев (2 блока и 92% ефективност в атака) добавиха 14 и 13 точки, но и техните усилия не помогнаха за успеха.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - МОНТАНА 3:1 (21:25, 28:26, 28:26, 25:23)

ПИРИН: Любомир Агонцев, Спас Байрев 37, Петър Петров 17, Александър Симронов 7, Васил Атанасов 5, Костадин Гаджанов 7 - Виктор Копанаров-либеро (Константин Нечев)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ

МОНТАНА: Максимилиан Талер 4, Жулиен Георгиев 19, Радослав Попов 14, Георги Елчинов 10, Стефан Чавдаров 9, Мартин Кръстев 13 - Мартин Божилов-либеро (Любослав Симеонов 1, Стефан Георгиев, Виктор Рамон 3)

Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.