Спарта (Пр) с трудна победа, Минчев заменен

Спарта (Прага) постигна трудна победа с 1:0 над Млада (Болеслав) в домакинството си от 12-ия кръг на първенството на Чехия. Победата дойде едва в добавеното време, но все пак столичани взеха ценни три точки. Българинът Мартин Минчев бе титуляр на върха на атаката на пражани, но този път не впечатли и бе заменен в 56-ата минута.

Макар да нямаше много голове, мачът всъщност бе доста оспорван с положения и пред двете врати. Гостите има за какво да съжаляват, след като нацелиха две греди. В 73-ата минута страстите на терена се нажежиха и се стигна до сблъсъци между футболистите на двата отбора, но съдията успя да успокои ситуацията.

Спарта стигна до успеха в 93-ата минута, когато изстрел на Матей Пулкраб срещна гредата, но топката попадна в Адам Хложек, който я вкара във вратата за крайното 1:0.

С тази победа Спарта има 29 точки и се намира на 2-ото място в класирането, на 4 точки от лидера Виктория (Пилзен). Млада (Болеслав) заема 9-ата позиция в таблицата с 14 точки.