Мартин Минчев е под пара - четвърти гол за една седмица (видео)

Българският нападател на Спарта (Прага) Мартин Минчев започва да играе все по-силно. Днес младежкият национал се разписа при победата с 5:2 като гост на Злин, а попадението му беше първо с екипа на чешкия гранд в първенството.

Минчев влезе в 71-ата минута на мястото на Филип Соучек, а в добавеното време оформи крайния резултат. Юношата на Черно море получи перфектен пас от Адам Хложек и не остави шансове на вратаря на домакините Матей Ракован.

Миналия уикенд Минчев заби два гола за дубъла на Спарта, а няколко дни по-късно отбеляза дебютното си попадение за първия отбор, като се разписа при победата с 3:0 над вторидивизионния Лишен за Купата на Чехия. Тази вечер бързоногият нападател откри сметката си и в шампионата.

Мартин Минчев с първи голове в Чехия този сезон

Срещу Злин отборът на Павел Върба нямаше особени проблеми да стигне до трите точки. Защитникът Ондрей Челустка даде преднина на Спарта в 8-ата минута, но в 41-ата Доминик Симерски изравни. Радостта на домакините не продължи дълго и още в края на полувремето Филип Панак вкара втори гол за Спарта.

Мартин Минчев се разписа, Спарта (Прага) продължава за Купата

В 57-ата минута Хложек асистира на Якуб Пешек, който направи резултата 3:1 за гостите. В края на двубоя паднаха още три попадения. Симерски си заби автогол и интригата окончателно изчезна, но Томаш Познар намали на 2:4, преди да удари часът на Минчев.

В класирането Спарта е на второ място с 20 точки. Начело с 24 точки е Виктория (Пилзен), а шампионът Славия (Прага) е трети с 19, но и два мача по-малко. Злин е на 11-а позиция с 9 точки.