Мартин Минчев и Спарта се справиха с шампиона на Шотландия

Спарта (Прага) победи Рейнджърс с 1:0 в мач от група А на Лига Европа. Единственото попадение в мача реализира Давид Ханчко в 29-ата минута. Шотландците завършиха мача с 10 човека, след като Глен Камара получи втори жълт картон в 74-ата минута. Спарта трябваше да играе без публика поради наказание за расистки скандирания. Клубът обаче получи специално разрешение от УЕФА и на стадиона бяха около 10 000 деца.

Младежкият национал на България Мартин Минчев започна като титуляр за чехите. Миналата седмица той отбеляза първи гол за представителния тим, след като се разписа за Купата, а след това вкара и първото си попадение в чешкото първенство. Добрите му изяви доведоха до първи мач като титуляр за Спарта в Европа. Българинът се раздаде, но нямаше шанс да вкара, но бе обявен за Играч на мача от BBC.

Той имаше две добри възможности. В 25-ата минута той бе изведен и напредна в наказателното поле, но под натиск на защитник не успя да стреля достатъчно силно, а и ъгълът бе труден, като вратарят Алън Макгрегър отрази. В началото на второто полувреме Минчев получи отлично подаване зад защитата, но не отигра по най-добрия начин ситуацията. Той се забави с решението си и в крайна сметка стреля покрай вратата.

Спарта започна по-добре и имаше известно предимство в първата част на двубоя. Удар с глава на Ханчко прехвърли Макгрегър и чехите поведоха. След почивката Рейнджърс пое повече рискове и опита да натисне, като създаде някои положения, но това доведе и до повече пространства и възможности за домакините. В 74-ата минута Камара получи втори жълт картон за удар в лицето на съперник, но картонът бе пресилен и спокойно можеше и да не бъде изваден.

В другия мач от групата Лион победи Брьондби с 3:0 като домакин и е едноличен лидер с пълен актив от 6 точки. Спарта е втори с 4 точки, а Рейнджърс е на последно място без спечелена точка.