Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Силен мач за Мартин Минчев, но Спарта допусна обрат срещу Лион

Мартин Минчев изигра поредния си силен мач, но неговият Спарта (Прага) допусна обрат и загуби с 3:4 от Лион в среща от група А на Лига Европа. Чехите водеха с два гола в 19-ата минута, като българският нападател имаше участие и в двете попадения, които бяха дело на Лукаш Хараслин. Французите се върнаха в мача с попадение на Екамби малко преди почивката. Хусем Ауер изравни в 53-ата минута, а Лукас Пакета направи обрата пълен в 67-ата минута. Екамби отбеляза четвъртия гол за гостите две минути преди края. В добавеното време Спарта стигна до трети гол след хубав удар с глава на Крейчи, а едно попадение на чехите бе отменено след разглеждане на ситуацията с ВАР.

Лион записа трета поредна победа в групата и е лидер с пълен актив от 9 точки. Спарта е на втора позиция с 4 точки, а Рейнджърс, който днес спечели с 2:0 срещу Брьондби, е трети, след като взе първите си точки в груповата фаза.

Срещата започна отлично за Спарта и домакините поведоха още в четвъртата минута. След опит за удар на Минчев топката стигна до Хараслин, който стреля, кълбото се отклони в Денайер и не остави шансове на Антони Лопес. Чехите стартираха отлично двубоя и създадоха доста проблеми на съперника. В 19-ата минута Минчев намери Хараслин, който обаче трябваше да свърши още доста работа. Словакът се справи отлично и удвои аванса на Спарта.

След шока от двете попадения постепенно Лион пренесе играта в полето на съперника и започна да демонстрира качествата си. Французите пропуснаха една добра ситуация за гол, но Екамби успя да намали три минути преди почивката. Той бе изведен отлично от Боатенг.

На почивката Петер Бош направи две смени и пусна в игра Емерсон и Лукас Пакета, които промениха облика на тима. През второто полувреме Лион имаше сериозно предимство, а капитанът на гостите Ауар изравни в 53-ата минута. Ханчко пропусна добра възможност малко по-късно. След това се оказа, че е отсъдено и нарушение, а това бе един от редките моменти пред вратата на гостите след почивката.

Мартин Минчев бе заменен в 63-ата минута, а малко по-късно Пакета удари греда. Бразилецът се разписа в 67-ата минута след отлична атака на французите и изведе Лион напред. Гостите останаха с човек по-малко 15 минути преди края, когато Мало Густо получи втори жълт картон. Това не промени много ситуацията на терена и Екамби отбеляза четвърто попадение за Лион в 88-ата минута. В добавеното време Ханчко прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено след разглеждане с ВАР. След това обаче Крайчи успя да се разпише след много хубав удар с глава.