Резултати и голмайстори в Шампионската лига

Тази вечер се изграха нови 8 мача от Шампионската лига, а някои от тях предложиха истинска драма. Манчестър Юнайтед губеше с 0:2 от Аталанта, но направи спиращо дъха второ полувреме и стигна до обрат с 3:2, а в герой се превърна Кристиано Роналдо, който донесе трите точки в 81-ата минута. "Червените дяволи" вече са лидер в група "F" с 6 точки, а Аталанта остана на второто място с 4, колкото има и Виляреал след успеха с 4:1 над Йънг Бойс в Берн.

Барселона се измъчи с Динамо (Киев), но спечели с 1:0 и запази шансовете си за едно от първите две места в група "E". Жерард Пике вкара единствения гол на "Камп Ноу" и се изравни с Роберто Карлош като най-резултатния защитник в историята на ШЛ. В другия мач от групата Байерн (Мюнхен) разгроми Бенфика с 4:0 в Лисабон, а всички попадения паднаха след 70-ата минута. Баварците са с пълен актив от 9 точки и впечатляващата голова разлика 12:0.

Европейският клубен шампион Челси имаше да наваксва заради загубата от Ювентус преди паузата за националните отбори. "Сините" от Лондон посрещнаха Малмьо и записаха лесна победа с 4:0. Жоржиньо реализира две дузпи, а лошата новина за Томас Тухел са контузиите на Ромелу Лукаку и Тимо Вернер, които бяха сменени още преди почивката. Челси събра 6 точки, а начело с 9 след третия си пореден успех е Юве. "Старата госпожа" надви с 1:0 като гост Зенит благодарение на късен гол на Деян Кулушевски.

В група "G" като фаворит се очертава РБ Залцбург. Австрийският тим победи с 3:1 Волфсбург и води в класирането със 7 точки. На втората позиция е Севиля с 3, след като андалусийци направиха 0:0 при визитата си на Лил и регистрираха трето поредно равенство. На дъното са Лил и Волфсбург с по 2 точки.