Кристиано Роналдо отново герой на “Олд Трафорд”, Юнайтед с обрат срещу Аталанта

Манчестър Юнайтед стигна до обрат от 0:2 до крайното 3:2 в домакинството на Аталанта от група F на Шампионската лига. “Червените дяволи” губеха с два гола на почивката, но изиграха силно второ полувреме и стигнаха до пълен обрат. Марио Пашалич откри резултата, а Мерих Демирал отбеляза второто попадение за гостите още преди да са изминали 30 минути. Маркъс Рашфорд върна домакините в мача в 53-ата минута, капитанът Хари Магуайър изравни в 75-ата, а Кристиано Роналдо донесе победата на Юнайтед в 81-ата минута.

Този успех изкачи отбора на Оле Гунар Солскяер на първо място в групата с актив от 6 точки. Резултатът малко ще намали напрежението около мениджъра преди голямото дерби на Острова в неделя, когато на “Олд Трафорд” ще гостува Ливърпул.

Отборът на Оле Гунар Солскяер опита да стартира агресивно. Още в третата минута бе изведен сам срещу вратаря. Нападателят стреля покрай вратата, но бе и в положение на засада. Пресата на “червените дяволи” създаваше проблеми на италианците, но комбинациите на домакините в средата на терена не водеха до точни извеждащи подавания към нападателите.

При втория си опит за атака Аталанта поведе. Прекрасна комбинация в 15-ата минута изведе Дзапакоста отдясно, а той намери Пашалич и хърватинът засече топката към мрежата. Попадението накара играчите на Ман Юнайтед да вдигнат темпото. Те имаха шанс да изравнят пет минути по-късно. Кристиано Роналдо стигна до аутлинията и центрира. Бруно Фернандеш не успя да нанесе удар с глава, но топката стигна до Фред, който от отлична позиция стреля силно, но в обсега на вратаря и Мусо отрази удара.

Последваха още няколко атаки на домакините и удари на Бруно Фернандеш, който бе блокиран, и на Роналдо, който не бе голям проблем за вратаря на италианците. В 29-ата минута защитата на Юнайтед отново бе преодоляна и то по елементарен начин. След ъглов удар Демирал бе оставен непокрит и засече топката с глава и удвои аванса на гостите.

В края на първото полувреме “червените дяволи” на три пъти пропуснаха да намалят резултата. Първо Рашфорд бе изведен зад защитата. Английският национал се забави и позволи на Демирал да го настигне. Турският бранител се намеси блестящо и изби топката. Секунди по-късно Фред проби в наказателното поле и стреля от добра позиция, но топката мина покрай лявата греда на Мусо. В добавеното време Рашфорд получи шанс да стреля, а след неговия удар топката се удари в горната греда.

Отборът на Солскяер стартира агресивно втората част, но нямаше и друг избор. Кристиано Роналдо имаше прекрасна възможност да се разпише в 48-ата минута, когато бе изведен от сънародника си Бруно Фернандеш. Роналдо обаче стреля в тялото на Мусо. Домакините обаче имаха по-голям контрол върху случващото се на терена и играеха на по-високо темпо.

“Червените дяволи” си върнаха надеждите за обрат в 53-ата минута. Бруно Фернандеш великолепно изведе Рашфорд, който прати топката в далечния ъгъл покрай Мусо и намали на 1:2. Попадението вдъхнови и феновете на “Олд Трафорд”, които нямаха много поводи за радост преди почивката. Натискът на домакините продължи, а италианците изпитваха проблеми. Те не изглеждаха толкова сигурни и поради още една причина. На почивката Демирал бе сменен, след като получи контузия в средата на първото полувреме, а на негово място влезе 21-годишният Матео Ловато.

<

В 59-ата минута Ман Юнайтед се размина с изравнителен гол. Центриране на Грийнууд и рикошет пратиха топката към Мактоминей, тя се удари в коляното му и се заби в гредата. След това Аталанта за кратък период спря натиска на съперника и запази владеене на топката, но в 64-ата минута Мусо трябваше да прави отлично спасяване след удар на Роналдо. В търсене на обрата Солскяер пусна в игра Пол Погба, който замени Мактоминей, и Едисон Кавани, който влезе на мястото на Рашфорд, който малко преди това изпитваше някакви болки.

Аталанта успя да организира първа сериозна атака след почивката чак в 70-ата минута, но с нея можеше да реши мача. Влезлият като резерва Дуван Сапата получи топката в наказателното поле, отлично се справи с Линдельоф и стреля, но в крака на Де Хеа. Топката стигна до Малиновски, който отправи хубав удар, но отново испанският вратар бе непреодолим.

Отборът на Солскяер стигна до изравняване в 75-ата минута. След бързо изпълнение на ъглов удар, което не доведе до нищо, топката се озова в Бруно Фернандеш, който опита да центрира ниско, защитниците на италианците пропуснаха кълбото и то стигна до Хари Магуайър. Капитанът на домакините завърши като нападател с нисък и прецизен удар.

Пълният обрат бе факт в 81-ата минута, а авторът на следващия гол бе рекордьорът по попадения в Шампионската лига. След центриране на Шоу Кристиано Роналдо се извиси и с прекрасен удар с глава насочи топката долния десен ъгъл на Мусо, за да накара “Олд Трафорд” да избухне. Португалецът се разписа в трети пореден мач от турнира след завръщането си в Ман Юнайтед. Във втора поредна среща от Шампионската лига той донесе трите точки на своя тим с попадение в края на мача, след като го направи преди няколко седмици срещу Виляреал.

МАН ЮНАЙТЕД - АТАЛАНТА 3:2
0:1 - Пашалич (15)
0:2 - Демирал  (29)
1:2 - Рашфорд (53)
2:2 - Магуайър (75)
3:2 - Роналдо (81)