Байерн пак “избухна” за едно полувреме

Байерн записа изразителна победа с 4:0 при визитата си на Бенфика в мач от група “Е” на Шампионската лига и продължава уверено да води в класирането с пълен актив след три кръга. Успехът обаче не дойде толкова лесно, защото головете паднаха чак в последните 20 минути. Льорой Сане откри в 70-ата от пряк свободен удар, след това Евертон си заби автогол в 80-ата, после Роберт Левандовски в 82-ата и отново Сане в 84-ата набързо довършиха португалския съперник. В другия двубой от групата Барселона пребори Динамо (Киев) с 1:0.

Само преди няколко дни Байерн пак “избухна” в рамките на едно полувреме, като вкара цели пет гола на Байер (Леверкузен) в Бундеслигата. Това обаче се случи през първата част при успеха с 5:1.

Срещата в Лисабон се игра на стадион “Луж”, където през лятото на 2020 година Байерн стигна до последния си триумф в Шампионската лига. Мюнхенци обаче не бяха водени от треньора си Юлиан Нагелсман, който в часовете преди срещата се оплака от грипни симптоми и си остана в хотела, а не пейката функциите му изпълняха неговите асистенти. След този резултат първенецът на Бундеслигата вече няма загуба като гост в 20 поредни срещи в турнира, което е нов рекорд.

Байерн очаквано създаде няколко опасности преди почивката, но и португалците не гледаха безучастно. Левандовски можеше да открие рано-рано, но Одисеас Влаходимос спаси удара му с глава. После гръцкият страж отрази също така коварен шут на Конгсли Коман в 29-ата минута, а в 38-ата Льорой Сане за малко пропусна при изстрел фронтално срещу вратаря. В 42-ата Лева насочи кълбото в мрежата, но попадението не беше зачетено, защото полякът използва лявата си ръка.

“Орлите” имаха една отлична възможност и тя дойде в 33-ата, когато Дарвин Нунес стигна до наказателното поле и си осигури позиция за стрелба, но Мануел Нойер изби.

Втората част стартира с удар на Бенжамен Павар в гредата, като и тук гръцкият страж на Бенфика се намеси решаващо, отклонявайки кълбото. В 52-ата Томас Мюлер вдигна радостно ръце след шут в мрежата, но отново се намеси ВАР, за да изчисли, че е имало засада на Коман при атаката.

Бенфика веднага отговори с положение пред германската врата, но и Нойер беше във вихъра си, спасявайки отлично насочен изстрел на Диого Гонсалвеш. В 58-ата капитанът на Байерн се подхлъзна след центриране пред вратата му, но имаше шанс, че насоченият удар не попадна в целта.

В средата на второто полувреме треньорският щаб на баварците рискува с пускането в игра на още един офанзивен футболист в лицето на Серж Гнабри за сметка на бранител - Павар. Така тимът остана само с трима защитници и скоро след това - в 68-ата минута, Роман Яремчук за малко да реализира.

Байерн обаче все пак вкара за 1:0. Това се случи в 70-ата, когато Сане беше точен след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

След като целта - да се вкара гол, беше изпълнена, германците балансираха схемата си с влизането на още един защитник вместо Томас Мюлер.

В 80-ата всичко беше решено, след като Гнабри центрира остро и друга от смените днес - Евертон, неволно засече кълбото в собствената си мрежа.

След още две минути Левандовски покачи на 3:0 след подаване на Сане. В 84-ата самият Сане се разписа за 4:0.

След две седмици предстои нова среща между баварците и Бенфика, но на германска земя.