Залцбург срази Волфсбург и гледа все по-смело към осминафиналите (видео)

РБ Залцбург надигра с 3:1 като домакин Волфсбург в мач от Група “G” на Шампионската лига. Австрийците вече са със 7 точки на първо място в класирането в групата, докато Волфсбург остава без победа, като тази вечер претърпя първо поражение. “Вълците” са с 2 точки.

Още в третата минута домакините от Австрия излязоха напред в резултата. Играчите на Залцбург проведоха отлична контраатака, при която защитник на “вълците” допусна груба грешка и позволи на Карим Адейеми да изскочи очи в очи с вратаря Коен Кастеелс, а 19-годишният талант с хладнокръвен удар реализира попадение.

Нова недопустима грешка в отбраната на гостите даде идеален шанс на Ноа Окафор да направи резултата 2:0 в 12-ата минута, но 21-годишният швейцарски нападател от близко разстояние уцели напречната греда.

В 15-ата минута, малко неочаквано на фона на картината на терена, германците изравниха резултата. След центриране от корнер този път защитата на домакините бе хваната неподготвена и Лукас Нмеча с глава насочи топката в противниковата врата - 1:1.

През втората част австрийският тим успя да се пребори за победата с два гола на Ноа Окафор. В 65-ата минута той се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите след изпълнение на ъглов удар и разбъркване пред вратата на Кастеелс. В 77-ата минута защитата на “вълците” отново не действаше убедително и Окафор бе оставен съвсем сам и необезпокояван на метри пред вратата. Швейцарецът не сбърка и с шут от близко разстояние опъна мрежата - 3:1.