Ювентус продължава без грешка в Шампионската лига (видео)

Италианският гранд Ювентус продължава да няма загубена точка в Група "H" на Шампионската лига. Торинци излъгаха с 1:0 в Санкт Петербург Зенит в мач от третия кръг на груповата фаза. Така Старата госпожа вече е с 9 точки и е на първо място в класирането в своята група, на 3 точки пред втория Челси. Зенит е трети с 3 точки, а на дъното е шведският Малмьо с 0 точки и голова разлика 0:11. Резервата Деян Кулушевски реализира единственото попадение в мача на "Газпром Арена" с глава в 86-ата минута. Трябва да се отбележи и това, че тимът на Макс Алегри още не е допуснал гол във вратата си от началото на сезона в Шампионската лига.

Малком, Артьом Дзюба и Клаудиньо оформиха нападателното трио на Зенит, а Федерико Бернардески, Алваро Мората и Федерико Киеза бяха тримата футболисти в най-предни позиции за торинци.

В 18-ата минута Клаудиньо тества Войчех Шчесни с мощен шут от далечно разстояние, а полският страж на "бианконерите" се намеси стабилно и изби. В 26-ата минута пък Федерико Киеза опита индивидуален пробив, нахлу в наказателното поле на Зенит и стреля, но бе блокиран от бранител в светло-син екип.

Киеза бе сред най-активните играчи на Старата госпожа през първата част и в 40-ата минута отправи опасен, но леко неточен изстрел към вратата на Станислав Крицюк.

В 51-ата минута Уестън Маккени бе близо до гол за Ювентус, но Крицюк с решаващо спасяване спря американския халф, а домакините отговориха с опасност за вратата на Шчесни две минути по-късно, когато Клаудиньо бе блокиран в последния момент от Леонардо Бонучи. В 57-ата минута Клаудиньо отново застраши вратата на Шчесни, като този път грешка на Матия Де Шилио му позволи да стреля коварно, но топката мина леко встрани от целта. В 63-ата минута пък колумбийската резерва Хуан Куадрадо се оказа в опасна за Зенит зона и игра с топката, но не успя да порази целта.

В 74-ата минута Маккени можеше да изведе Юве напред в резултата, но след центриране на Де Шилио отляво топката излезе в аут след удара с глава на американеца.

Стигна се до 86-ата минута, когато Де Шилио центрира качествено отляво, а Деян Кулушевски се извиси във въздуха и стреля с глава. Топката се отби от левия страничен стълб на Крицюк и се оплете в мрежата.

Усилията на домакините да се доберат поне до равенство в малкото оставащи минути не се увенчаха с успех и питерци остават с една победа в първите си три срещи в групата.

Снимка: FC Zenit in English