Модрич и Хамшик блеснаха при самоубийствено реми между Хърватия и Словакия

Отборите на Хърватия и Словакия завършиха наравно 2:2 в Осиек в мач от осмия кръг на световните квалификации в зона “Европа”.

В 20-ата минута Марек Хамшик центрира перфектно от фал и така Иван Шранц се разписа с глава за гостите. В 25-ата минута обаче другият капитан - Лука Модрич, му отговори с изпълнение на корнер, при което Андрей Крамарич изравни за “ватрените”. Хамшик беше заменен заради контузия в 41-ата минута, но въпреки това точно преди почивката словаците отново излязоха напред в резултата чрез гол на Лукаш Хараслин след шут по земя. През второто полувреме “шахматистите” наложиха убийствен натиск и така се стигна до 71-ата минута. Тогава Модрич беше точен за 2:2 директно от пряк свободен удар, като успя да прокара топката през стената от петима противникови играчи. В 84-ата влезлият като смяна Никола Влашич реши, че е вкарал победен гол за домакините, но ВАР показа, че е имало засада в тази ситуация.

Това реми не задоволява нито един от двата отбора. С този резултат Хърватия беше задмината от Русия и така тя е на втората позиция в групата с актив от 17 точки. Словакия продължава да е на третото място с 10 спечелени пункта, но тъй като остават само два кръга до края на квалификациите, страната няма шанс да се класира дори за баражите за Мондиал 2022.