Словения разкъса Малта, младок влезе в историята

Словения разгроми с 4:0 като гост Малта и се изкачи на трето място в група "Н" от световните квалификации, изпреварвайки Словакия. Въпреки това, отборът на Матияж Кек трудно може да се надява, че ще се пребори за едно от първите две места, защото изостава с 6 точки от Хърватия и Русия, а до края остават само три мача.

Двубоят се оказа неочаквано лесен за словенците, които преди месец се измъчиха срещу същия съперник в Любляна и спечелиха само с 1:0. Резултата откри Йосип Иличич в 27-ата минута след асистенция на Юре Балковец. В началото на второто полувреме Санди Ловрич намери Андраж Шпорар и той с лекота прати топката в мрежата.

След час игра Ловрич комбинира с Иличич, който отправи хубав диагонален шут и простреля Хенри Бонело. В 67-ата минута резервата Бенямин Шешко се разписа с глава и стана най-младият голмайстор в историята на словенския национален отбор. Тийнейджърът е футболист на РБ Залцбург и през сезона играе редовно за австрийския тим.

Следващият мач на Словения е на 11 октомври у дома срещу Русия, а Малта ще гостува на Кипър.