Фиорентина продължи с победите и срещу Дженоа

Отборът на Фиорентина постигна трета поредна победа в Серия А, след като спечели с 2:1 при гостуването си на Дженоа от четвъртия кръг на италианския елит.

През първата част “виолетовите” бяха по-активният отбор, но не успяха да вкарат гол в противниковата врата. Това обаче стана в 60-ата минута, когато резервата Рикардо Сапонара се разписа с прекрасен далечен изстрел. Другото попадение за гостите дойде в 89-ата минута, когато асистиралият за предишния гол Джакомо Бонавентура се разписа с шут по земя. Крайният резултат беше оформен в последните секунди на срещата от Доменико Кришито, който беше точен от дузпа, свирена за фал на Игор Жулио срещу Милан Бадел.

С този успех Фиорентина събра 9 точки в актива си и се изравни с лидерите в класирането Рома, Милан и Наполи преди техните мачове от кръга. Дженоа пък остана с 3 пункта на 14-ата позиция в класирането.