Фиорентина надви Аталанта в мач с три дузпи

Отборът на Фиорентина постигна трудна победа с 2:1 при гостуването си на Аталанта от третия кръг на Серия А.

Любопитното е, че и трите гола дойдоха от дузпи. Преди това обаче в 13-ата минута беше отменено попадение на Берат Джимсити от състава на домакините след дълго преглеждане на ВАР, което установи, че намиращият се в засада Дуван Сапата се опитал да играе с топката в началото на ситуацията. В 30-ата минута системата за видеоповторения отново се намеси, за да отсъди дузпа в полза на гостите за игра с ръка на Йоаким Меле. След продължително недоволство на бергамаските и на техния треньор Джан Пиеро Гасперини, който прегледа положението чрез телефона на свой асистент, все пак Душан Влахович изпълни дузпата и я превърна в гол за 1:0 в полза на “виолетовите”.

В началото на второто полувреме Джимсити фаулира Джакомо Бонавентура в наказателното си поле и така в 49-ата минута Влахович отбеляза втория си гол в мача отново от бялата точка. В 64-ата домакините също получиха дузпа след нарушение на Хосе Мария Кайехон срещу Робин Госенс. Дуван Сапата беше точен при изпълнението си и намали изоставането на “нерадзурите”. До края на мача те направиха всичко възможно да избегнат поражението, но така и не вкараха второ попадение.

С тази победа Фиорентина събра 6 точки и се изкачи на 6-ата позиция в класирането, където Аталанта е 10-и с 4 спечелени пункта.