Дебютант донесе обрат за Дженоа срещу Каляри

Отборът на Дженоа постигна късен обрат и записа победа с 3:2 при гостуването си на Каляри от третия кръг на Серия А.

Още в 12-ата минута гол на Жоао Педро не беше признат заради негова засада. В 16-ата обаче той все пак откри резултата за домакините от дузпа, свирена за фал на Стефано Сабели срещу Кейта Балде. В 56-ата Лука Чепители засече с глава центриране от корнер и удвои аванса на сардинците, които все пак успяха да го профукат. Само три минути по-късно Матия Дестро засече с глава центриране на Андреа Камбиасо и намали пасива на гостите. В 69-ата падна нов гол с глава, който възстанови равенството в мача. Тогава дебютиралият за “грифоните” Мохамед Фарес беше точен след центриране от корнер. Именно той донесе победата за генуезците в 78-ата минута, когато нанесе удар с глава след нова асистенция на Камбиасо.

С първата си победа за сезона Дженоа се изкачи на 13-ата позиция в класирането с актив от 3 точки, докато Каляри е 17-и със само 1 спечелен пункт.