Петаня донесе победа на Наполи на изпроводяк, ВАР отмени гол на Пандев

Отборът на Наполи постигна победа с 2:1 при гостуването си на Дженоа от втория кръг на Серия А.

Фабиан Руис даде аванс на “партенопеите” в 39-ата минута, когато се разписа с хубав шут от границата на наказателното поле. В 56-ата ветеранът Горан Пандев се разписа от воле, но голът му беше отменен от ВАР заради фал на съотборника му Александър Букса срещу вратаря Алекс Мерет. “Грифоните” все пак стигнаха до изравнителен гол в 69-ата минута, когато Андреа Камбиасо засече центриране на Паоло Гилионе. В 84-ата обаче появилият се две минути по-рано Андреа Петаня вкара победното попадение с глава след центриране от фал. Интересното е, че днес се появиха информации, че нападателят е близо до преотстъпване в градския съперник на генуезците - Сампдория.

Така Наполи постигна втора поредна победа през сезона след тази над Венеция с 2:0 преди седмица. Дженоа пък допусна ново поражение след това от Интер с 0:4 в първия кръг.