Фиорентина се поздрави с първа победа за сезона

Фиорентина победи гостуващия Торино с 2:1 в среща от втория кръг на Серия А. Попаденията за “виолетовите” от града на Медичите бяха дело на Николас Гонсалес в 41-ата и Душан Влахович в 70-ата, а Симоне Верди в 89-ата отбеляза почетното попадение за “биковете” от първата столица на кралство Италия. По този начин домакините спечелиха първите си три точки в тазгодишната кампания, а за “биковете” това бе второ поражение от два мача.

Фиорентина откри резултата в 40-ата минута, когато Кастровили напредна с топката в крака, подаде към Гонсалес, който пък с плътеен удар прати топката в мрежата за 1:0.

“Виолетовите” пропуснаха златен шанс да удвоят резултата в 48-ата минута, когато отлично успоредно центриране отляво на Кристиано Бираги намери непокрития Джакомо Бонавентура, но той не успя да прати топката в мрежата от близо.

Торино бе близо до това да изравни резултата в 61-ата минута, когато Антонио Санабрия първо опита да центрира към нахлуващия на скорост капитан Белоти, а отбитата от защитник се върна в него, той стреля, но отново не успя.

Звездата на домакините Душан Влахович се разписа за 2:0 в 70-ата минута, когато Джакомо Бонавентура прати отлично центриране и за сърбина на остана нищо друго освен да я прати в мрежата на “биковете”.

Минута преди изтичане на редовното време играчите на Торино намалиха резултата - Саша Лукич намери отлично Симоне Верди на границата на наказателното поле, а той с много плътен удар с левия крак прати топката в ъгъла на вратата на Пиетро Терачано.

В следващият кръг след паузата за националните отбори Фиорентина ще гостува на Аталанта, а Торино домакинства на Салернитана.