Защитник на Галатасарай наби съотборник на терена (видео)

Галатасарай направи успешен старт на сезона в турското първенство, но победата с 2:0 над новака Гиресунспор беше помрачена от грозен инцидент, при който защитникът на истанбулския гранд Маркао беше изгонен за удар по свой съотборник.

В средата на второто полувреме бразилецът без видима причина се ядоса на Керем Актюроглу и го удари през лицето. Съдията Еркан Йоздамар прибегна до намесата на ВАР и показа директен червен картон на Маркао. Потърпевшият Актюроглу пък беше заменен от Фатих Терим, който се опита да го успокои.

Иначе Галатасарай стигна лесно до трите точки. Муса Диане откри резултата в 31-ата минута отблизо, но в 40-ата пропусна дузпа. Малко по-късно гостите получиха още един наказателен удар, а Хюсаметин Тут от Гиресунспор получи червен картон за нарушението. От бялата точка новото попълнение Александру Чикалдау оформи успеха на "Чим бом".

Постъпката на Маркао предизвика множество коментари в социалните мрежи. Повечето мнения на фенове на Галатасарай са, че бразилецът незабавно трябва да бъде изгонен от отбора.

В друг мач снощи Трабзонспор разгроми с 5:1 Йени Малатияспор. За гостите от черноморския гранд с попадения се отчетоха звездните придобивки Жервиньо и Марек Хамшик. Останалите голове бяха дело на Анастасиос Бакасетас, Антъни Нуакамеме и Джанини (от дузпа).

С победа на гостуващия тим завърши и срещата между Сивасспор и Коняспор. Бившият отбор на Димитър Рангелов спечели с 1:0 след гол на албанеца Сокол Чикалеши.