Галатасарай превърна в кошмар мечтите на Сейнт Джонстън

Шотландският Сейнт Джонстън можеше да мечтае за краен успех над турския гранд Галатасарай след равенството 1:1 в Истанбул в първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Мечтите обаче се превърнаха в кошмар на реванша на “Макдиърмид Парк” тази вечер, след като турски тим разгроми островитяните с 4:2 и се класира за плейофа.

Гостите от южната ни съседка първи стигнаха до гол чрез Диан в 29-ата минута. Автогол на вратаря Чипе доведе до равенство в 36-ата минута, което се запази до 64-ата. Тогава Актюркуглу отново изведе Галатасарай напред, а в 70-ата Фегули направи 3:1. В самия край на мача се стигна до бърза размяна на голове чрез Емре Кълънч и Майкъл О’Халърън, които оформиха крайния резултат 4:2 в полза на турския тим.