Захави и Гьотце разкъсаха Галатасарай

ПСВ Айндховен направи огромна крачка към третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като постигна гръмка победа срещу Галатасарай с 5:1. Над всички за "филипсите" беше Еран Захави, който реализира хеттрик, а другите два гола във вратата на турския гранд бяха дело на Марио Гьотце. Емре Калънч отбеляза единственото попадение за Галатасарай, но то едва ли ще има някаква стойност предвид разликата в класите, демонстрирана днес.

Захави даде аванс на ПСВ още във 2-ата минута. Израелският национал наказа грешка на вратаря Фернандо Муслера, който се забави да изчисти топката. Домакините действаха на висока скорост и с лекота надиграваха тромавите бранители на Галатасарай. В 35-ата минута перфектна атака на ПСВ завърши с подаване на Чуквуносо Мадуеке към Захави и той отблизо покачи на 2:0.

Галатасарай намали малко преди почивката благодарение на Емре Калънч, който засече с глава добро центриране от левия фланг на Йомер Байрам. В 52-ата минута обаче хубава комбинация през центъра изведе Гьотце в наказателното поле и бившият германски национал с лекота насочи топката под гредата - 3:1.

В края на мача гостите, водени от легендарния Фатих Терим, съвсем рухнаха и получиха още два гола. Първо Захави оформи хеттрика си, след като заобиколи Муслера и прати топката в опразнената врата, а секунди преди изтичането на редовното време Филип Макс центрира към Гьотце, който някак успя с глава да прехвърли неубедителния в целия мач Муслера.