Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

ПСВ Айндховен удари Галатасарай и в Истанбул

ПСВ Айндховен не показа милост срещу Галатасарай, като спечели и реванша между двата тима от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Нидерланците разбиха турския гранд с 5:1 на свой терен, а днес довършиха съперника с нов успех с 2:1 в Истанбул.

Гостите откриха резултата в 37-ата минута, когато Фернандо Муслера не изби добре топката при едно центриране и я прати в краката на Нони Мадуеке, който стреля от дистанция и след рикошет кълбото се оплете в мрежата за 0:1.

В 59-ата минута Марко ван Хинкел удвои за “Филипсите”. Марио Гьотце центрира в наказателното поле и капитанът на гостите от движение стреля във вратата за 0:2.

Нидерландците завършиха мача в намален състав, след като Оливие Боскали спря откъсващ се съперник и получи втори жълт и червен картон.

С човек повече турците се добраха поне до почетен гол. Той падна в 84-ата минута, а негов автор бе Мбайе Диане.

Все пак ПСВ Айндховен си тръгва доволен от това гостуване и вече е в третия квалификационен кръг, където ще играе срещу Селтик или Мидтиланд. Галатасарай пък отива в третия кръг на Лига Европа и там ще срещне Сейнт Джонстън.