Галатасарай не успя да победи шотландци у дома

Галатасарай стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на шотландския Сейнт Джонстън. Това бе първата среща между двата тима от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Гостите поднесоха изненада, като си тръгнах с равенство от Истанбул, а с малко късмет можеха дори да вземат и победа.

Гостите първи откриха резултата в мача в 58-ата минута от дузпа след груба грешка в отбраната на турците. Лошо върната топка бе отнета от нападател на Сейнт Джонстън, Фернандо Муслера излезе да го пресрещне и извърши нарушение за дузпа, а съдията му извади и червен картон. Джейсън Кър пък реализира от от бялата точка за 0:1.

Домакините обаче успяха да се доберат до изравняване след само две минути. Саша Бое получи пред наказателното поле, финтира защитник и с диагонален удар по земя прати топката в мрежата за 1:1.

Така мачът приключи без победител и можем да очакваме доста интересен реванш след седмица.