Фамаликао взе точка от Спортинг в Лисабон, Краев също поигра

Фамаликао изненада лидера в Примейра лига Спортинг (Лисабон), като успя да стигне до равенство 1:1 в гостуването си на "Жозе Алваладе". Срещата бе от 26-ия кръг на първенството, а българинът Божидар Краев също записа 5 минути в двубоя, след като се появи като смяна на мястото на Иван Хайме.

Спортинг пръв откри резултата в 25-ата минута. Домакините се възползваха от грешка при изнасянато, топката бе отнета и подадена за Паулиньо, който върна за Педро Гонсалвеш, а той без проблем намери опразнената врата за 1:0.

Гостите обаче успяха много бързо да се върнат в играта. В 27-ата минута след пробив отляво топката бе пратена в пеналта, там играч на Фамаликао бе спънат, но играта продължи и Андерсон Оливейра шутира във вратата за 1:1.

До края "Лисабонските лъвове" направиха всичко възможно, за да стигат до победата, но направиха куп пропуски, а и гостите се защитаваха добре и удържаха бойкото реми.

След това равенство Спортинг остава начело с 66 точки, пред Порто с 60 и Бенфика с 57. Фамаликао е малко над чертата на 13-ата позиция с 27 точки.