Фамаликао изтръгна точка от Брага, Краев влезе през втората част

Отборът на Фамаликао се добра до равенство 2:2 в домакинството си на Брага от 23-ия кръг на португалската Примейра лига. Двата тима направиха много вълнуващ сблъсък, а българинът Божидар Краев се появи в игра през второто полувреме в 68-ата минута на мястото на Андерсон.

Фамаликао поведе в резултата в 18-ата минута с гол на Андерсон Силва, но Брага направи бърз обрат в края на полувремето с попадения на Рикардо Орта в 36-ата минута от дузпа и на Али Мусрати в 39-ата минута.

Домакините обаче не се предадоха и успяха да стигнат до точката малко преди края на мача. В 87-ата минута Ериберто Таварес оформи крайното 2:2.

Това бе важна точка за Фамаликао в битката за оцеляване, но тимът още е застрашен, като се намира на предпоследната 17-а позиция с 20 точки. Брага пък пропусна да излезе на 2-ото място и остава 3-и с 50 точки. Водач и Спортинг (Лисабон) с 61 точки, пред Порто с 51.