Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Краев заменен на полувремето при загуба на Фамаликао

Отборът на Фамаликао продължава с разочароващото си представяне в първенството на Португалия. Играчите на Жорже Силас допуснаха трета поредна загуба с 0:2 в домакинството си на Морейрензе от 17-ия кръг. Българският национал Божидар Краев започна като титуляр, но бе заменен на полувремето.

Автогол на Рициели даде преднина на Морейрензе в 24-ата минута, а Ян удвои в 45-ата минута.

За капак домакините завършиха мача в намален състав, след като Жоната Роберт си изкара два жълти и червен картон и напусна терена в 89-ата минута.

Тази загуба оставя Фамаликао в зоната на изпадащите на 16-ата позиция с 14 точки. Морейрензе излезе на 8-ото място с 21 точки. Водач е Спортинг (Лисабон) с 42 точки и мач по-малко от преследвачите си Порто и Брага.